Hizmetlerimiz

Kasko Değer Kaybı Öder mi?

Değer Kaybı Başvurusu

Değer kaybı başvurusu maddi hasarlı trafik kazalarında aracınızda meydana gelen ve aradın kusuru oranında karşı taraftan istenmesi için yapılır. Aracınızda meydana gelen hasarın miktarını talep edebileceğiniz gibi aracın tamiri için gereken zarar ve araç hasarlı olduğu için uğradığı değer kaybını da talep edebileceksiniz.

Araç Değer Kaybı Nedir? Değer Kaybı Nasıl Alınır?

Araç değer kaybı nedir, değer kaybı nasıl alınır genel olarak bakıldığı zaman değer kaybı, herhangi bir kazaya karışarak onarım gören araçların ikinci el piyasa fiyatına göre değer kaybetmesidir. Herhangi bir kazaya karışarak hasar görmüş olan araç en iyi şekilde tamir edilse de değeri düşmüş olur.

Araç Değer Kaybı Nedir Nasıl Alınır
Hasar Farkı Nedir Nasıl Alınır

Hasar Farkı Nedir? Nasıl Alınır?

Hasar farkı nedir nasıl alınır bakıldığı zaman hasar gören aracın onarımının orijinal parçalar yerine yan sanayi ve çıkma parçalarla onarım bedeliyle, orijinal parçalarla onarım bedeli arasındaki farka hasar farkı denir. Başka bir deyişle orijinal parça fark bedeli de denilmektedir. Günümüzün ekonomik şartları göz önün alındığı zaman trafik sigortaları araçların onarımlarından kaynaklanan yüksek bedellerden dolayı en uygun onarım yoluna gitmektedir.

Ticari Gün Kaybı Nedir? Ticari Gün Kaybı Nasıl Alınır?

Hasar farkı nedir nasıl alınır bakıldığı zaman hasar gören aracın onarımının orijinal parçalar yerine yan sanayi ve çıkma parçalarla onarım bedeliyle, orijinal parçalarla onarım bedeli arasındaki farka hasar farkı denir. Başka bir deyişle orijinal parça fark bedeli de denilmektedir. 

Araç Rayiç Bedeli Nedir? Araç Rayiç Bedeli Nasıl Hesaplanır?
Kazanç Kaybı Nedir Ticari Gün Kaybı Nasıl Alınır

Kazanç Kaybı Nedir? Ticari Gün Kaybı Nasıl Alınır?

Kazanç kaybı nedir ticari gün kaybı nasıl alınır bakıldığında aracı hasara uğrayan araç sahibi, aracın değer kaybını kusur oranınca karşı tarafın trafik sigortasından talep edebilmektedir. Araç değer kaybı araçların ikinci el piyasası içerisinde meydana gelen düşüş miktarını ifade etmektedir.